„Odložené věci nechali tehdy jejich majitelé bez povšimnutí uvnitř zaparkovaných automobilů a doslova tak nahráli zlodějům, čekajícím právě na takovou příležitost. Mějme proto neustále na paměti známé heslo, že „auto není trezor". Pachatelé, kteří se dovnitř zpravidla nepozorovaně dostanou za krátký okamžik, berou totiž vše, co je ve voze odloženo. Od oblečení přes tašky, fotoaparáty, telefony, notebooky, kabelky, peněženky a samozřejmě autorádia a navigace. Přitom je to jen na nás, zda dáme zlodějům šanci a ponecháme ve vozidle bez dozoru odložené věci," potvrdila Lenka Burýšková, mluvčí hradecké policie.

Stejné doporučení platí i v případě, jste-li majitelem jízdního kola, což je vhledem k nadcházejícímu jarnímu počasí  rovněž aktuální téma. „V nedávné minulosti se zlodějům podařilo na Třebechovicku odcizit celkem 29 jízdních kol. Policistům se podařilo později pachatele dopadnout a polovinu těchto krádeží objasnit. Bohužel odcizená kola stihli podezřelí však mezitím prodat," dodal  vedoucí třebechovického oddělení  Petr Hájek.

Pokud je to možné, parkujte na takových místech, kde budete mít bicykl pokud možno neustále na očích. V případě krádeže je vhodné mít k dispozici prodejní doklad a výrobní číslo kola, případně i s jeho fotografií.

„Ať již proto pojedete na výlet, na nákup nebo například navštívit pietní místo svých příbuzných, nezapomínejte si předem ochránit svůj majetek. I když policisté věnují rizikovým lokalitám zvýšenou pozornost, nemohou být všude. Proto nepodceňujme prevenci a nedávejme zlodějům zbytečnou příležitost," zakončila Burýšková.