Krádež ohlásila čtyřiačtyřicetiletá žena, která ve středu dopoledne přijela se svým osobním vozidlem do Malšovic, zapakovala poblíž Hradečnice a šla se projít do lesa k rybníku. Předtím však do zavazadlového prostoru  vozu uložila svoji kabelku. „Krádeží přišla žena o osobní doklady a doklady k vozidlu, peněženku s finanční hotovostí, kreditní kartu, mobilní telefon, svazek klíčů, flash disk, dioptrické a sluneční brýle, náramkové hodinky  a lékařské recepty. Způsobenou škodu na odcizených věcech předběžně vyčíslila na více jak 19 tisíc korun, na poškozeném vozidle 4 tisíce korun," potvrdila Lenka Burýšková, mluvčí hradeckých policistů.

Ve stejný den přišli o své věci řidič a spolujezdec, když zaparkovali před hypermarketem na Rašínově ulici a odešli nakupovat. Když se za deset minut vrátili na parkoviště, zjistili, že jim mezitím zloděj ukradl z vozidla věci za několik tisíc korun. Jednalo se o notebook, který byl uložený v originální tašce černé barvy, dále tablet a externí disk 750 GB – vše odložené v prostoru za sedadlem. Z vozidla rovněž zmizela navigace, uložená mezi předními sedadly. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslená na více jak 11 tisíc korun.

Oběma pachatelům hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Tři jednotky hasičů vyjely kvůli falešnému poplachu

Hradec Králové - Čidlo elektrické požární signalizace přivolalo ve středu odpoledne profesionální hasiči z Hradec Králové spolu s dobrovolnými hasiči z Třebše do budovy na Malém náměstí v Hradci Králové. Na místě zjistili, že se však jednalo pouze o planý poplach.