Jelikož celková škoda jimi napáchaných „hříchů“ přesahuje pět milionů korun, hrozí jim vězení na pět až dvanáct let.

V březnu ukradený vůz, s nímž projeli zloději i bránou schovaní za právě odjíždějícím kamionem, se našel v Praze. Gang, který se zaměstnával krádežemi aut, se však do kvasinské automobilky opět vrátil. „U prvního ukradeného vozu škodovka vyčíslila škodu na tři sta padesát tisíc korun. Šestého dubna se pachatelé vrátili. Opět prostříhali plot a dostali se do areálu. Měli spadeno na super v hodnotě 680 tisíc korun, vše jsou ceny výrobní, nikoli tržní, a Škodu Roomster za 420 tisíc korun. Plán jim nevyšel, tak alespoň s ostrahou v patách odcizili z aut na odstavné ploše v areálu automobilky čtyři rezervní kola v hodnotě 23 tisíc korun. Kriminalisté zjistili, že nedaleko poškozeného plotu stál vůz s pražskou poznávací značkou, takže pátrání se ubíralo směrem k hlavnímu městu,“ informoval ve středu vrchní komisař kriminální služby a vyšetřování Okresního ředitelství Policie ČR Rychnov nad Kněžnou Richard Chaloupka.

Zdůraznil, že ke krádežím osobních aut docházelo jak v Praze, tak i na Mladoboleslavsku a gang odjel také z vrchlabské automobilky se Škodou Octavia, proto se na vyšetřování podíleli královéhradečtí, trutnovští a samozřejmě rychnovští kriminalisté. Spolupracovali i s kolegy z Prahy.

Vynikající práce kriminalistů byla završená v pondělí, kdy kriminalisté brzy ráno na základě vytipovaných osob, které se takovou trestnou činností zabývali, zatýkali podezřelé. „Ve vazbě skončilo sedm osob. Ihned následovaly domovní prohlídky, které byly úspěšné. Podařila se zajistit celá řada věcí souvisejících se zmiňovanými krádeži aut, nebo alespoň rezervních kol,“ pokračoval Chaloupka.

Gang tedy kradl nová auta v automobilkách, autolanech a na dalších místech.

„Prozatím dokázaná celková škoda přesahuje částku pěti milionů korun. V kvasinské automobilce operoval pouze trojlístek ze zmiňovaných sedmi zadržených. Šéfem všech větších operací byl zřejmě teprve devatenáctiletý Š. S., v kvasinské škodovce byl s o rok mladším L. R. a 25letým R. K. Všichni trvale žijí v Praze,“ dodal Chaloupka.