Mladík je v současné době ve vazbě. Již tehdy specialisté na drogovou problematiku upozornili, že případ je rozsáhlý a intenzivně na něm pracují. A muž skutečně není jediným obviněným.

Několik měsíců důsledné práce přineslo výsledek. Policie dopadla další drogové dealery. Kriminalisté z toxi týmu několik měsíců shromažďovali důkazy proti dalším podezřelým osobám. „Když bylo vše připraveno, mohla být akce s pracovním názvem Sonata ve středu spuštěna. Obvinili jsme dva mladé muže z Moravskotře­bovska. Jedním z nich je čtyřiadvacetiletý muž, který získával od dalších osob pervitin,“ uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová. Policisté mladíka obvinili z výroby drog, sám je údajně jejich dlouholetý uživatel. Část pervitinu zřejmě užíval pro svoji potřebu a zbytek skončil v okruhu jeho známých. Peníze získané z prodeje drogy využil pro svoji obživu.

Vzhledem k tomu, že mladík byl již v posledních třech letech odsouzen za obdobnou trestnou činnost, hrozí mu v případě prokázání viny u soudu trest odnětí svobody od dvou do osmi let. Druhým obviněným je stejně starý muž. I on je dlouholetý uživatel drog. „Předmětem „obchodů“ tohoto mladíka byla údajně marihuana. Část drogy u něj kriminalisté i zajistili. Nyní bude rostlina podrobena odborným expertízám. Obviněný se pod tíhou předložených důkazů k pěstování konopí i jeho distribuci dalším osobám přiznal,“ dodala Anna Štegnerová. Rostliny si mladík pěstoval na Moravskotřebovsku v přírodě. U soudu mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

S obviněním dvou mužů ale Sonata nekončí. Kriminalisté na obou případech intenzivně pracují. Dokumentují nejen množství prodaných drog a okruh odběratelů, ale i trestnou činnost dalších osob. I ty budou brzy obviněny.