Případ se stal v pondělí pozdě večer.  „Rozrušená žena na linku 158 sdělila, že potom, co na ni muž mířil pistolí, odešel z ubytovny neznámo kam,"  uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policie po muži okamžitě začala pátrat. „Ozbrojený muž se mohl pohybovat v podstatě kdekoliv a hrozilo akutní nebezpečí," sdělila mluvčí. Policisté si přivolali na pomoc posily.

Plynová pistole.Podařilo se zjistit totožnost cizince i to, že by měl přebývat ve sběrném dvoře.

Když policisté královéhradeckého Pohotovostního a eskortního oddělení dorazili do sběrného dvora, viděli, že se v okně budovy svítí a na dvoře pobíhá pes. Když zazvonili, objevil se v brance muž s namířenou zbraní v ruce.

„Policisté tedy na nic nečekali a muže během okamžiku za použití donucovacích prostředků strhli k zemi tak, aby zbraň nemohl použít," informovala Ivana Ježková. Zásah se obešel bez zranění.

Pokus o vraždu
Policie čas od času zaznamená vážnou násilnou trestnou činnost cizinců. Loni v zimě dopadla  dvaadvacetiletého Lotyše, který přepadl čerpadlářku v České Skalici. Mladík ženu brutálně pobodal nožem a uloupil několik tisíc korun. Detektivové podezřelého cizince zadrželi necelých deset hodin po činu. Soud Lotyše uznal vinným z pokusu o vraždu a udělil mu sedmnáctiletý trest vězení.

Při ohledání zbraně  zjistili, že  jde o plynovou pistoli se zasunutým zásobníkem. Na pohled byla k nerozeznání od zbraně „ostré".

Když policie podrobila Bulhara dechové zkoušce, zjistila, že je pořádně opilý. Přístroj Dräger totiž ukázal hodnotu 2,77 promile alkoholu v dechu.

„Muž byl tedy umístěn na protialkoholní záchytnou stanici a následující den po vystřízlivění byl obviněn ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování, za který mu v případě odsouzení hrozí až tří leté vězení," uzavřela Ivana Ježková.