Kromě Bradíka byli odsouzení i bývalý krajský radní Jiří Vambera (ODS), právník odboru životního prostředí a zemědělství kraje Štěpán Richtr a šéf odboru Miroslav Krejzlík.

Za mříže nicméně hejtman z let 2000 až 2008 ani ostatní obžalovaní nezamíří. Od soudu odešli s tříletou podmínkou. "Odvolání všech obžalovaných byla usnesením Krajského soudu v Hradci Králové jako soudu odvolacího zamítnuta, odsuzující rozsudek Okresního soudu v Hradci Králové je tak pravomocný, žádný řádný opravný prostředek není přípustný. Z mimořádných opravných prostředků lze rozhodnutí napadnout dovoláním, o kterém rozhoduje Nejvyšší soud," informoval mluvčí soudu Jan Kulhánek.

Kauza se táhla dlouhých 13 let. Podle obžaloby měla čtveřice mužů v období od konce roku 2007 a v roce 2008 připravit firmě D&D Projekt na míru tendr na získání know-how pro zpracování zbytků po těžbě v lese. Obžalovaní si prý zvolili firmu, která vyhraje, zatímco ostatní účastníky tendru záměrně vybrali tak, aby nepředstavovali konkurenci. Kraji podle obžaloby nevznikla žádná škoda a nikdo z obžalovaných z toho neměl žádný prospěch.

Obžalovaní vinu dlouhodobě odmítali. „Táhne se to už téměř desetiletí, což vzhledem k tomu, že žádná škoda nevznikla, je otřesně dlouhá doba,“ řekl Deníku bývalý hejtman v roce 2017 a doplnil: "Údajně jsem se setkal s člověkem, který později vyhrál výběrové řízení. Ale hejtman se pořád s někým setkává." Podle Bradíka je smutné, že případy, v nichž škoda činí stamiliony korun, se často k soudu vůbec nedostanou, zatímco případ s nulovou škodou se táhne už tolik let.