Senát řešil případ manželské hádky, která aktérům přerostla přes hlavu a skončila tím, že manželka (60) bodla muže kuchyňským nožem do břicha.

Manželé však případ shodně popisují spíše jako nešťastnou náhodu. Osudného červnového dne odjeli do chaty na Chrudimsku a oba prý byli velmi vystresovaní. Trápily je  vážné zdravotní problémy, žena musela odejít ze zaměstnání a požádala o předčasnou penzi, a navíc zjistili, že na chatě se jim porouchal sporák, lednička i televize a soused zahájil nepovolenou stavbu kousek od jejich okna. Manželovi se nedařila práce, a když ho žena požádala, aby jí nakrájel cibuli, vyvolal konflikt. „Žádný pohyb jsem proti němu neudělala. Najednou tam byl, a jak jsem držela nůž, vjel mu do těla," vypověděla plačící žena.

„Já jsem nic necítil. Měl jsem jen pocit, že se mě něco dotklo," řekl soudu manžel. Tvrdil, že stál blízko manželky a v osudné chvíli uklouzl na poklopu od sklepa. „Došlo mi, že jsem to celé zavinil já. Měl jsem se ovládnout," kál se.

Rána téměř nekrvácela, proto manželé nevolali záchranku a vydali se k lékařce. Muž však začal po cestě kolabovat a ukázalo se, že rána způsobila velké krvácení do dutiny břišní. "Jeho smrt byly odvrácena pouze poskytnutím včasné odborné lékařské péče a urgentním chirurgickým ošetřením," uvedl státní zástupce Milan Vacek.

Podle znalců žena netrpí poruchou osobnosti. „Šlo o afektivní reakci," shodli se u soudu. Podle psychologa Jana Laška žena podlehla situační atmosféře, kterou kolem sebe šířil manžel, cítila ohrožení, a tak reagovala. „Takto vytrysknuvší emoce nedává příliš velkou šanci, aby se mozek choval racionálně," vysvětlil znalec.

Soudcům se však nezdály rozpory v tom, co žena vypověděla krátce po činu a co tvrdila u soudu, její výpovědi  podle nich neodpovídaly okolnostem případu, a navíc jejich soused popsal událost jinak. Případ byl odročen na 15. listopadu, kdy by se k němu měl vyjádřit soudní znalec.

Oba manželé spolu žijí už 25 let a přes událost, která málem skončila tragicky, na tom prý nic měnit nechtějí.