Ve středu 2. srpna krátce po poledni ji zachytila ochranka v jednom z hradeckých obchodních domů, kde prošla pokladní zónou bez zaplacení zboží v hodnotě 4,3 tisíce korun.

„Jelikož policisté z evidencí zjistili, že 38letá žena byla před necelým rokem odsouzena za krádeže k vykonání 180 hodin obecně prospěšných prací, které však do současné doby nevykonala, zadrželi ji a převezli na policejní služebnu, kde dále zjistili, že byla v květnu s dalšími třemi osobami obviněna ze zločinu krádež, přečinu porušování domovní svobody a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Ona, další žena a dva muži, z nichž je jeden její partner a kteří oba skončili ve vazbě, měli krádežemi způsobit škodu za 2,5 milionu korun. Na konci července policisté celé čtveřici navíc rozšířili trestní stíhání o dalších 17 skutků krádeží, kterými způsobili škodu za více než 2,3 miliónu korun,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Ilustrační foto
Podvodníci, kteří vylákali statisíce z Hradečáků, oklamali i ženu z Trutnovska

Z vyšetřování vyplynulo, že žena byla ve středu navštívit svého druha v hradecké vazební věznici a při zpáteční cestě na nádraží se zastavila v drogerii, aby si udělala radost.

„Jelikož pokračovala v trestné činnosti, za kterou byla obviněna, policisté podali podnět ke státnímu zástupci na vzetí do vazby. Soudce následný návrh akceptoval a ženu v pátečních dopoledních hodinách do vazby poslal. Celé čtveřici hrozí trest odnětí svobody na 2 až 8 let,“ doplnila Kormošová.