Takový případ řešili o víkendu hradečtí strážníci. „Dvojice zákazníků se odpoledne pokusila v obchodním domě odcizit tablet. Uložili ho tašky a přešli do jiného oddělení. Zde se pak neúspěšně snažili z výrobku odstranit bezpečnostní čidlo," přiblížila za městskou policii její mluvčí Eva Kněžourová.

Ve chvíli, kdy se však na celý obchodní dům hlasitě rozhoukal alarm, se dvojice vylekala a odhodila tablet pod nejbližší věšák na šaty. „Pracovník bezpečnostní služby je po celou dobu sledoval na záznamovém zařízení obchodního domu. Dvojici zadržel a na tísňové lince městské policie požádal o vyslání hlídky. Jednatřicetiletá žena a třiačtyřicetiletý muž byli za přestupek řešeni blokovou pokutou ve výši 1000 korun," dodala Kněžourová.

V neděli se po Hradečnici toulal malý koník

Hradec Králové - Sportovce na oblíbeném okruhu v městských lesích čekalo v neděli překvapení. Na Hradečnici si totiž udělal výlet i malý koník, který zmateně pobíhal mezi cyklisty a bruslaři. „Byl velmi neklidný a hrozilo nebezpečí, že se splaší a ublíží lidem nebo sobě. Přivolaný psovod městské policie poníka odchytil. Protože nemohl být umístěn do hradeckého útulku, bylo domluveno ustájení u chovatele koní,"

O dvě hodiny později už byla po poníkovi pořádná sháňka: „Na tísňovou linku městské policie se obrátila žena s dotazem, zda nebyl někde spatřen poník. Zvíře jim uteklo z ohrady a nemohou ho najít. K její velké radosti, jí operační důstojník sdělil, že tulák byl odchycen a může si ho převzít," přiblížila mluvčí městských strážníků Eva Kněžourová.