Běsnění chuligánů odneslo šest plastových sedaček, které byly původně připevněné k betonové desce šrouby. Mladíkův kolega zase rozdělal pomocí dýmovnice oheň na schodech.

„Poškozené je poté vrhal proti zasahujícím hasičům, kteří zde hasili oheň," potvrdila Lenka Burýšková, mluvčí královéhradeckých policistů.

Pykat za prohřešek bude dvaadvacetiletý mladík  z Františkových Lázní, kterého policisté podezírají z výtržnictví.  Vandal způsobil klubu škodu přes tři tisíce korun a hrozí mu dva roky vězení.

„Bezúhonný mladík se k činu přiznal a uvedl, že jej k uvedenému jednání „zřejmě strhl dav".  Policisté věc vyřešili ve zkráceném přípravném řízení," dodala Burýšková.

Podobně skončil další výtržník z Pardubic, který při stejném zápase ukopnul čtyři sedačky a zapálil oheň.

„Vlastním  tělem si stoupal do proudu vody, sedačkami do ohně přikládal a dokonce se snažil ukopnutými sedačkami opakovaně zasáhnout zasahující hasiče," pokračovala mluvčí. Hrozí mu stejný trest, tedy dva roky za mřížemi.

Fotbalové zápasy končí i tragicky…
Hradecký incident se obešel bez vážného zranění nebo dokonce ztrátě na životech. V historii fotbalu se ale najdou černější okamžiky.

• 29. května 1985 zemřelo při finále fotbalového Poháru mistrů mezi FC Liverpool a Juventusem Turín devětatřicet lidí. Mezi oběťmi byly dvě ženy a jedenáctiletý chlapec. Zraněných bylo přes 400. Tragédie změnila fotbal v mnoha směrech. Přistoupilo se k tvrdšímu boji s násilníky na stadionech prostřednictvím evidence agresivních fanoušků, ke zlepšení bezpečnosti v hledišti pomocí namontovaných kamer monitorujících pohyb lidí na ochozech nebo zrušení míst k stání.

• 1. února 2012, Port Saíd, Egypt. Po zápase v severoegyptském Port Saídu zemřelo při střetech fanoušků fotbalových klubů Al Masrí a Al Ahlí 73 lidí. Dalších tisíc lidí bylo zraněno. Mezi oběťmi byli podle úřadů zaměstnanci ostrahy.

• 9. května 2001, Ghana. Na stadionu v Akkře začali fanoušci po zápase házet na hrací plochu láhve a demolovat sedadla. Policie následně uzavřela brány stadionu a začala do davu 45 000 lidí střílet granáty se slzným plynem. V panice bylo ušlapáno 127 lidí a stovky byly zraněny.

• 15. dubna 1989, Sheffield. Během prvních minut semifinále Anglického poháru mezi FC Liverpool a Nottinghamem Forest pořadatelé vpustili do již zaplněného hlediště 4 000 liverpoolských fanoušků bez vstupenek. Vznikla tak tlačenice, která si vyžádala 96 obětí a 200 zraněných.

• 20. října 1982, Moskva. Na tribunách olympijského stadionu v Moskvě vypukl při utkání Poháru UEFA mezi týmy Spartak Moskva a Haarlem zmatek. Při následné tlačenici přišlo o život podle oficiálních zdrojů 67 lidí (neoficiálně dokonce až 340) a kolem 60 lidí bylo zraněno.
(ZDROJ: WIKIPEDIA.ORG, STREAM.CZ, LIVERPOOLFC.COM)