Zároveň odhalili, že se jako zaměstnanec jedné trutnovské firmy pokusil násilím vniknout do účtárny a trezoru, což se mu však nepodařilo. V posledních třech letech přitom byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen. Teď mu hrozí tři roky vězení.

Dodávka se převrátila na bok

Zaloňov - V úterý před druhou hodinou odpoledne došlo k dopravní nehodě, při které se dodávka převrátila na bok. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Událost se stala v části Rtyně a obešla se naštěstí bez zranění.

Zaujalo nás: Soud získá sklad do výpůjčky

Jičín - V září schválilo město Jičín, které vlastní bývalou kotelnu v ulici Kosmonautů, směnnou smlouvu s Okresním soudem v Jičíně, jenž je vlastníkem jedné z budov v bývalém areálu kasáren. Jičín tuto nemovitost potřebuje získat do vlastnictví, aby mohla v lokalitě kasáren vzniknout obytná zóna. Směnu musí mimo jiné potvrdit ministerstvo financí, což může být časově náročné. Proto nyní schválila rada smlouvu o výpůjčce. Město Jičín přenechá okresnímu soudu k bezplatnému užívání bývalou kotelnu pro sklad spisů, a to na dobu určitou ode dne předání, do doby provedení vkladu práv směnné smlouvy, nejdéle však na dobu 8 let. Po dni předání město Jičín už nebude hradit energie.