V pátek před pátou odpoledne jel 64letý Polák v obci Královec na Trutnovsku rychleji, než je dovoleno. Policejní radar naměřil překročení o 40 kilometrů. Přestupek chtěli policisté postoupit správnímu orgánu a řidiči uložit desetitisícovou kauci.

Šofér ani jeho manželka s tím ale nesouhlasili. Tvrdili, že u sebe nemají tolik peněz a chtěli smlouvat. Při zkoušce na alkohol motorista nic nenadýchal, ale obvinil policistu. „Když dáváte dýchnout mě, tak chci, aby dýchnul také on. Já to z něj cítím,“ ukázal na dopravního policistu.

Zdroj: Youtube

Přivolaný nadřízený důstojník provedl u obou policistů dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Obvinění se ukázalo jako nepodložené. Policisté proto řidiče zadrželi pro podezření ze spáchání přečinu pomluvy. Víkend strávil v cele.

V neděli mu soudce uložil trest vyhoštění z území České republiky na tři roky. „Muž si zřejmě zprvu neuvědomoval závažnost svého jednání a zřejmě ani skutečnost, že mu za nepodložené tvrzení může hrozit postih,“ uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Polák uloženou kauci po zadržení uhradil. Za rychlou jízdu mu navíc hrozí roční zákaz řízení.