Mnohé se 
v jeho životě změnilo. Stal se otcem, navíc na něj rodiče, kteří jsou obviněni z praní špinavých peněz, přepsali luxusní vilu.

On, ač je obžalovaný z těžkého zločinu, z pokusu o vraždu, totiž ani v případě odsouzení nemůže přijít o majetek. To matka s otcem ano…

Lukáše Nečesaného, mladého muže, který v současnosti žije na Příbramsku, kde dodělává střední školu, čekají krušné dny. Ke Krajskému soudu v Hradci Králové se totiž na konci února vrátí kauza, jež řeší brutální napadení kadeřnice, které se událo v Hořicích na konci února roku 2013.

Nečesaný už byl za tento zločin odsouzen, ale nakonec se svými právníky dosáhl zrušení rozsudku a nového procesu. Při něm na něj napadená kadeřnice ukázala: „Udělal to on, poznala jsem ho." V předchozích líčeních přitom takhle jasný verdikt nevynesla.

Soudce proto během minulého podzimu nakázal, aby odborníci vyzkoumali, zda se blonďaté ženě mohla vrátit paměť. Nyní už je klíčový posudek na světě, přesto hned nepadne rozsudek.

„Řízení nebude skončeno 
s ohledem na požadavek obhajoby vyslechnout všechny znalce i předchozích vypracovaných znaleckých posudků, 
z nichž se minimálně jedna znalkyně nebude moci jednání zúčastnit," řekla mluvčí hradeckého krajského soudu Kateřina Podeszwová.

Jak napadení proběhlo?

Útočník ženu minimálně šestkrát udeřil do hlavy dřevěným polenem, poté jí ukradl deset tisíc korun. Kadeřnice byla v kritickém stavu, život jí zachránili lékaři.

Nečesaný, který byl zadržen dva dny po útoku, od začátku tvrdil, že je nevinný. Že sice v kadeřnictví byl, ale paní mu řekla, že bude brzy zavírat, a tak ho už ten den neostříhá.

Hradecký soud poté Nečesaného potrestal šestnácti lety vězení, vrchní soud trest o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud později původní rozsudek zrušil, případ vrátil k hradeckému soudu a Nečesaného propustil z vězení. Hradecký soud začal případ znovu projednávat loni v září, kdy Nečesaný opět vinu odmítl. Poškozená žena ho však nově označila za útočníka, předtím si tím nebyla zcela jistá.