„Hlídka městské policie byla upozorněna na podivné chování mladého řidiče. Ten se velkou rychlostí pohyboval z jedné strany na druhou a ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu,“ sdělila mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.

Strážníci jeho „spanilou“ jízdu ukončili a zjistili, že za volantem sedí teprve 14letý chlapec. Ve vozidle s ním jeli i dva spolujezdci, a to ve věku 12 a 16 let.

Dechová zkouška. Ilustrační foto.
Opilí a zdrogovaní řidiči. Policisté jich v kraji přistihli více než třicet

Majitel vozu o tom, že se mladíci jeli projet, údajně nevěděl. „Chlapec přiznal, že si auto ‚zapůjčil‘ bez vědomí jeho majitele. Ten se během projednávání události dostavil na místo a vysvětlil, že chlapce požádal, aby mu z kufru vyndali náklad a pak ho zamkli. Ti si to však vysvětlili po svém. Využili toho, že mají klíčky a jeli se projet,“ popsala událost mluvčí strážníků.

Mladíkům se však jejich rozhodnutí nevyplatilo, podle Kněžourové jsou nyní podezřelí z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Případ budou řešit jak policisté, tak i pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí.