„Na tři z těchto osob byl vydán příkaz k zatčení, na jednu pak příkaz k vydání do výkonu trestu odnětí svobody," řekla tisková mluvčí policie Lenka Burýšková. „Vypátrání osob bylo o to náročnější, neboť ani jedna z nich se nezdržuje v místě svého trvalého bydliště a snaží se vyhýbat trestu. Všichni zadržení skončili následně před soudem," doplnila.

Od začátku roku
53 vypátraných

Úterní zátah není zdaleka prvním. Od začátku roku vypátrali hradečtí policisté ve svém rajonu už padesát tři hledaných osob a současně vyhlásili po dvaatřiceti lidech celostátní pátrání.
„Pátrací činnost koordinuje a řídí specialista na pátrání," prozrazuje tisková mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková.
V loňském roce se šéfovi a jeho kolegům podařilo najít 231 celostátně hledaných. Vedle toho 
pak vyhlásili 229 pátrání.

Kdo byli nalezení?

Podvodník. Jedním byl pětačtyřicetiletý muž z Hradce, kterému hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi za podvod. Je důvodně podezřelý, že v minulosti jako obchodní zástupce jedné akciové společnosti podvodně vylákal od  86leté seniorky přes 80 tisíc korun jako údajnou půjčku pro společnost, kde působil. „Peníze měl však použít pro svoji potřebu," popsala Burýšková.

Řidič. Dalším zadrženým je čtyřicetiletý muž z Královéhradecka. Na něj byl vydán zatykač, protože vloni v listopadu řídil pod vlivem alkoholu.

Zlodějka. Neunikla ani osmadvacetiletá žena z Hradce, jež se měla na konci roku 2013 dopustit krádeže v jedné ubytovně na Pardubicku, odkud se dvěma komplici odvezli přes dvacet kusů radiátorů se škodou přes 30 tisíc korun. „Měli však smůlu, neboť byli přímo na místě přistiženi policejní  hlídkou," podotkla mluvčí policie.

Barman. Posledním chyceným je třiatřicetiletý barman, jenž byl odsouzen za zpronevěru peněz. Majiteli podniku měl způsobit škodu 16 tisíc korun.