Policie proti muži zahájila trestní stíhání. Obviněný měl začátkem února 2018 v odpoledních hodinách nejprve vniknout do panelového domu na Novém Hradci Králové, kam se dostal pod záminkou, že zde bydlí. Maskován černou kuklou na hlavě a s rukavicemi na rukou zazvonil na zvonek u seniorky.

„Poté, co žena otevřela dveře, nastříkal ji do obličeje slzotvorný sprej a za užití násilí poškozenou odtlačil dovnitř. Zde ji povalil na zem, kde ji opakovaně stříkal do očí sprej. Když začala křičet o pomoc, zakrýval ji ústa dlaní. Z obývacího pokoje odcizil finanční hotovost ve výši několika desítek tisíc korun a byt opustil, aniž by poškozené poskytl pomoc,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Pomoc si žena i přes své zranění nakonec dokázala zavolat sama. Z místa činu útočník odjel osobním vozidlem. Policisté podezřelého zadrželi tento týden a obvinili jej ze zločinu loupeže a z přečinu porušování osobní svobody. Motivem jeho jednání byl úmysl získat pro sebe majetkový prospěch. Část odcizených peněz následně použil na uhrazení svých dluhů.