Zločin to byl vskutku bleskový. „Do prodejní části vstoupil muž. Nebyl to ovšem zákazník, ale lupič. Na hlavě měl totiž černou kuklu a v ruce držel nůž, kterým šermoval kolem sebe a přitom na obsluhujícího pracovníka křičel „dajte peniažky". Ten mu sdělil, že peníze nedostane, protože je pokladna zakódovaná," popsala průběh akce tisková mluvčí policie Hana Klečalová.

Místo dalšího ataku přišel nečekaný zlom. Maskovaný muž mu uvěřil a raději z místa utekl. Daleko se ale nedostal. Na útěku ho totiž pronásledoval jak obsluhující pracovník, tak i policista, který ve svém volnu projížděl kolem na čtyřkolce. „Po několika minutách ho policista v civilu dostihl v místním potoce, kde ho zadržel a následně předal přivolaným uniformovaným kolegům. Mezitím se na místo dostavil i psovod se služebním psem, který našel v nedalekém křoví batoh a další věci, které si zde lupič ještě před „výpravou" schoval," řekla mluvčí.

A kdo byl vlastně oním lupičem? Jednalo se o místního osmadvacetiletého muže, který uvedl, že chtěl loupit z důvodu tíživé finanční situace. Ruský přízvuk se snažil napodobit, aby ho nikdo nepoznal…

„Muž následně strávil noc v policejní cele a poté, co si vyslechl obvinění ze zločinu loupeže, byl propuštěn na svobodu, kde si počká na verdikt soudu. Ten ho může poslat až na deset let do vězení," dodala Klečalová.