Kriminalisté začali stíhat 21letého muže pro trestný čin útoku na veřejného činitele. Toho se mladík dopustil tím, že po předešlé hádce fyzicky napadl strážníka městské policie.

Podle našich informací došlo k tomuto případu koncem prosince loňského roku.

„Tři mladí muži tehdy trávili večer v různých restauracích. V jednom hostinci měli údajně vypít nějaké množství alkoholu a odtud se všichni odebrali do další restaurace. Zde pak pokračovali v konzumaci alkoholu. Po chvíli jeden muž shodil půllitr na zem, což se samozřejmě nelíbilo personálu ani majiteli restaurace. Samozřejmě, že požadoval finanční náhradu. Částka, kterou majitel za půllitr vyčíslil, byla padesát korun,“ popsal nám začátek celé události dobře informovaný zdroj.

Během chvíle se tak v restauraci rozpoutala slovní rozepře. „Jelikož měli zaměstnanci obavu, že by mohlo dojít i k dalšímu ničení zařízení, nebo dokonce k fyzickému napadení, přivolali na místo městské strážníky,“ potvrdila Deníku mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Další děj se pak odehrál před restaurací. „Po příjezdu strážníků se před restaurací pohybovalo asi pět osob. Dva opilí mladíci pobíhali po silnici, přičemž na strážníky a na přítomné zaměstnance restaurace vulgárně pokřikovali. Na výzvy, aby se uklidnili, vůbec nereagovali,“ popsal událost náš zdroj.

Muži zákona tedy zasáhli tak, že od sebe nejprve oba opilce oddělili. Každý si vzal jednoho výtržníka stranou a snažili se je uklidnit. Na pomoc si pak zakročující strážníci chtěli přivolat ještě další posily. „V okamžiku, kdy jeden z nich volal na místo naše policisty a další strážníky, začal jednadvacetiletý muž z Pardubic mávat rukama, které měl sevřené v pěsti. Při svém počínání uhodil zasahujícího strážníka pěstí do obličeje, čímž mu způsobil zranění. Přesto se městskému strážníkovi podařilo mladého útočníka udolat. Pomocí hmatů a chvatů ho svedl na zem, kde mu nasadil služební pouta. Na místo mezitím přijely další policejní posily,“ upřesnila policejní mluvčí.

Oba mladíci poté skončili na záchytce. „Pardubičtí kriminalisté již sdělili jednomu z nich, jednadvacetiletému, ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu útok na veřejného činitele v jednočinném souběhu s trestným činem výtržnictví. Za jeho jednání mu u soudu hrozí až tři roky odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí Eva Maturová.