Čtyřicetiletý muž žijící v Hradci Králové podle policistů v únoru a v březnu loňského roku v pronajatém bytě v Buzulucké ulici společně s devatenáctiletým cizincem přinutil pod pohrůžkou násilí pět mužů k vydání peněz.

„Poškození se do bytu dostavili z důvodu předem objednaných sexuálních služeb, místo kterých si však odnesli otřesný zážitek," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Policie o případu informovala už loni. Podle mluvčí mladší z mužů  přinutil bitím a výhrůžkami sedmadvacetiletou ženu, aby mužům přes internet nabízela sexuální služby, lákala je do pronajatého bytu a vybírala od nich peníze.

„Dále jí měl vyhrožovat, že pokud to oznámí policii, zalije ji do betonu a zařídí, že už nikdy neuvidí svoji dceru," sdělili  policisté.

Žena nátlaku podlehla a  na mladíkovy požadavky přistoupila. Muže po příchodu do bytu vždy požádala, aby se šli osprchovat, v koupelně na ně však čekalo nepříjemné překvapení .

„Podle obvinění mladší z pachatelů ohrožoval obětem nožem a vyhrožoval jim zabitím. Společně se svým komplicem poté přinutili poškozené k vydání peněz, které měli u sebe. Nezřídka je také fyzicky napadli," uvedla mluvčí.

Mladík byl obviněn z devíti loupeží a jednoho vydírání a  soud na něho uvalil vazbu. Letos však policie zjistila, že na několika loupežích se podílel i jeho čtyřicetiletý komplic. Hrozí mu až desetileté vězení.  Muž však  jakýkoli podíl na těchto trestných činech odmítl.