Poté, co byl nedávno zadržen při krádeži, kterou obhajoval tím, že věci chtěl dát své přítelkyni jako dárek, tak tentokrát se na „nákupy“ bez peněz vypravil do jednoho ze supermarketů na Pražském Předměstí. A zatímco u přítelkyně byl jeho „nákupní“ seznam chudší - chtěl bez zaplacení „jen“ bundu a dva krémy, tak u tchýně se pořádně rozšoupl.

„Ostraha obchodu zadržela muže, který se pokusil o útěk s plným batohem zboží, které nezaplatil. U muže se v batohu našly rybí konzervy, olivové oleje, holítka, šampony a zubní pasty. Vše v hodnotě za více jak 2,5 tisíce korun,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová s tím, že policisté muže zadrželi a převezli na služebnu, kde zjistili, že byl před rokem za krádež odsouzen k 8 měsíčnímu podmíněnému trestu, kdy podmínka mu měla vypršet až v září 2020.

„V současné době jsou u soudu dva návrhy na potrestání a to jeden za zpronevěru 6 tisíc korun a druhý za krádež. Tak jako při minulé krádeži řekl, že chtěl věci dát jako dárek své přítelkyni. Tentokrát chtěl obdarovat i budoucí tchýni. I nyní uvedl, že je ve špatné finanční situaci,“ dodala mluvčí. Muži za krádež hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let.