Jen tři roky byly jeho dcerce, když ji podle spisu jednačtyřicetiletý Jindřich F. z Trutnova znásilnil. V pondělí se postavil před Krajský soud v Hradci Králové a odhodlaně tvrdil, že nic takového neudělal. „Jsem nevinný. Nevím jak k tomu mohlo dojít,“ uvedl při výslechu.

Státní zástupce Milan Šimek má však jiný názor. „Po dobu jednoho roku, od června 2009 do června 2010, obžalovaný provozoval se svou dcerou přesně nezjištěné sexuální praktiky, přestože mu byl znám její věk,“ citoval z obžaloby Šimek. Podle spisu muž dívku osahával v oblasti genitálií a strkal jí do pochvy a do konečníku nezjištěný předmět válcovitého tvaru. Tím jí způsobil drobná poranění.

Obžalobu potvrzují jak výslechy některých svědků, tak i provedené lékařské vyšetření. „Gynekologická prohlídka u dívenky odhalila nestandardní praktiky v oblasti genitálií,“ uvedl státní zástupce.

I přesto si Jindřich F. stojí za svým. „Je přesvědčen, že pokud k něčemu takovému došlo, pak to spáchal někdo jiný,“ objasnil Milan Šimek. Obžalovaný s matkou své dcery již nežije a dívku vídá jednou za čas; podle rozhodnutí soudu, který upravil styk rodičů s dítětem. Obžalovaný tak tvrdí, že dívenku mohl znásilnit někdo jiný, s kým byla v kontaktu. Údajně mu matka dcerky dělala naschvály. „Já jsem s dcerou žádný problém neměl,“ upřesnil obžalovaný.

Prožité události zanechaly na dívce i psychické následky. „U nezletilé se změnilo chování, zejména se výrazně snížila komunikace s okolím, odmítá osoby mužského pohlaví a také negativně reaguje na dříve běžně prováděnou hygienu v oblasti genitálií a konečníku ze strany matky,“ stojí v obžalobě.
Hlavní líčení s Jindřichem F. je naplánováno až do středy. Obžalovanému v případě prokázání viny hrozí až dvanáctileté vězení.