Policisté nařídili soudní pitvu dvouletého chlapce, kterého v úterý večer usmrtil na kolejišti nedaleko Hradce nad Svitavou nákladní vlak. Výsledky pitvy budou známé patrně příští týden. Sdělil to ředitel svitavské policie Miroslav Brandejs.

"Soudní pitva může a také nemusí objasnit vyšetřování. Pitva může například zjistil, že chlapec omdlel," uvedl Brandejs. Pitva bude provedena patrně v pondělí, výsledky pak získají nejspíš do dvou dnů.

Policisté nyní vyšetřují, proč chlapec na koleje vstoupil a proč byl bez dozoru dospělých osob. "Samozřejmě budeme zkoumat, kdo jej měl na starosti, jestli jej měl někdo na starosti," uvedl Brandejs.

Neštěstí se stalo v úterý kolem půl sedmé večer mezi zastávkami Dlouhá a Hradec nad Svitavou. České dráhy mají ze zákona povinnost zabezpečit pouze vlakové zastávky, řekl zástupce ředitele odboru osobní dopravy a přepravy ČD pro Pardubický kraj Michal Štěpán.

"Ze zákona vyplývá, že mimo dopravní mimo prostory nástupišť není vstup dovolen, to se týká širé trati a zavřených přejezdů," dodal Štěpán.