„Pavel Kolba byl obžalován téměř ze všech mravnostních trestných činů, které náš trestní zákoník obsahuje," konstatovala státní zástupkyně Lucie Žabková.

Sváděl děvčata k drogám a sexu

Kolba už byl čtyřikrát soudně trestán a je otcem čtyř dětí. Výčet jeho trestných činů, které podle obžaloby spáchal v letech 2011 až 2013 byl opravdu dlouhý. Pohlavně zneužil tři nezletilé dívky, z toho dvě v autobuse, v němž pracoval jako řidič.

Další nezletilé dívce domluvil sex se svým kamarádem, jiným děvčatům, kterým rovněž ještě nebylo patnáct let, nabízel peníze za pohlavní styk a také nafocení jejich erotických fotografií a vytvoření internetového profilu, pomocí něhož by získávaly zákazníky k sexu za úplatu. Některé dívky odmítly, v jednom případě však uspěl.

Uspěl i u dalších velmi mladých dívek, které však už nebyly nezletilé. Přesvědčil je, aby nabízely sexuální služby, přijímaly klienty, obstarával jim prostory pro výkon prostituce, pomáhal jim s tvorbou a správou jejich internetových profilů, na nichž se prezentovaly jako prostitutky, dohlížel na jejich bezpečnost, ale i na služby, které poskytovaly, a přebíral od nich část výdělků.

Navíc se podílel  i na výrobě a distribuci drog. Pervitin a marihuanu vedle svých známých nabízel také  nezletilým dívkám, některým z nich pervitin i sám nitrožilně aplikoval. Podle státní zástupkyně to dělal, aby děvčata přiměl k hromadnému sexu.

Policie u něj také objevila fotografie a DVD zobrazující dětskou pornografii. Kolba se však hájil tím, že si je stahovali klienti jeho družky

Odposlechy
Jedním z důkazů, které předložila obžaloba, byly odposlechy Kolbova telefonu.
„Chtěl jen rychlovku v autě," říkala do telefonu jedna z dívek a dodala, že zákazník jí dal namísto osmi set korun ještě o stokorunu víc. „No to se pochlapil," pronesl uznale Kolba a pochválil dívku za „úspěšnej den". „Mně se o tom dneska v noci i zdálo, že budu mít úspěšnej den a mrtě zákazníků," říkala dívka šťastně a Kolba jí lichotil, že má „v tomto velkou budoucnost".
Další telefonát už tak radostný nebyl, protože Kolba jedné z prostitutek vyčítal, že je k zákazníkům málo vstřícná a málo s nimi komunikuje. Prohlásil, že se při telefonátech se zájemci o sexuální služby chová jako „dement".
Ve dvou dalších rozhovorech se ženou a kamarádem zcela jasně přiznal, že má „privát, který vydělává."

Obžalovaný: Děti mě nepřitahují

Jedním z činů, z nichž byl Kolba obžalován bylo znásilnění čtyřleté dívky. Její matka vypověděla, že měla s Kolbou pohlavní styk a všimla si, že její partner jednou rukou hladí děvčátko, které leželo vedle nich, přes kalhotky.

„Tomu snad nikdo ani nemůže věřit," hájil obžalovaného jeho obhájce. Poukázal na to, že matka  dítěte brala drogy  a navíc mu v pozdější době svěřila druhou dceru, aby ji pohlídal.

Státní zástupkyně však  označila výpověď svědkyně za věrohodnou.

Sám obžalovaný prohlásil, že ho děti nijak sexuálně nepřitahují a že matka dítěte ho obvinila až v době, kdy zjistila, že její přítel k němu dochází na skupinový sex.

Kolba se doznal k drogovým deliktům a k pohlavnímu zneužití jedné čtrnáctileté dívky. U další se ohradil, že s ní sice měl sex, ale až  v době, kdy už jí bylo patnáct let.

Dívky v soudní síni plakaly

Se svědkyněmi však bylo často těžké pořízení. Některé vypovídaly jinak na policii a jinak u soudu. Obhájce u jedné poukázal na to, že už kdysi někoho  nařkla z podobného činu, u další prohlásil, že ji soud před výpovědí řádně nepoučil.

V případě obvinění z kuplířství všechny tři dívky odmítly vypovídat s ohledem na svůj blízký vztah k obžalovanému. Včerejší hlavní líčení navíc provázely jejich vzlyky a pláč.  Dívky u soudu vlastně měly vystupovat jako Kolbovy oběti. Jejich náklonnost k obžalovanému „Pájovi" však byla očividně nepředstíraná a velká.

Kuplířství však  prokázaly odposlechy, které žalobkyně nechala přehrát u soudu.  „Byl strůjcem a organizátorem jejich prostituce a kořistil z ní," prohlásila Lucie Žabková.

„Je otázkou, jaká je společenská škodlivost mého klienta, když mu tyto slečny nic nevyčítají a poškozené se necítí," řekl obhájce.

Muž není pedofil. „Přes svou inteligenci nebyl schopen korigovat své sexuální libůstky do hranice normálnosti,"  podotkla žalobkyně a dodala, že nad činy neprojevil žádnou lítost. Proto mu navrhla vysoký trest.

Soud jí dal zapravdu a poslal Kolbu na deset let  do věznice s ostrahou. Obžalovaný se proti rozsudku odvolal.