Detektivové přišli neohlášeni, odnesli si veškerou dokumentaci i neotevřenou obálku s jedinou nabídkou,“ popisuje přepadovku tiskový mluvčí radnice Jan Jireš.

Konkrétní důvod akce policie podle informací starosty Jana Malého neuvedla. „Byl jsem vyzván, abych vydal dokumentaci,“ sdělil k zásahu starosta Jan Malý.

Radnice na dodavatele nové umělé trávy vypsala standardní výběrové řízení začátkem dubna s podáním nabídek do 2. května. Z pěti oslovených firem se ozval pouze jeden uchazeč.

Policie v Jičíně nikoho neobvinila, zásah detektivů se podle ČTK spojuje s celostátním vyšetřováním zakázek na umělé trávníky prvoligových a druholigových stadionů, které podpořilo dotacemi ministerstvo školství.

Jičín ale ministerstvo o subvenci nežádal. S uhrazením šestimilionové investice (bez DPH) měl pomoci jedním milionem kraj. Ten ale Jičínu dotaci nepřiznal.

Radnice výběrové řízení na umělou trávu nyní zrušila a rozhodla o vypsání nového tendru.

Povrch jičínského fotbalového hřiště slouží už čtrnáct let a podle posuzovatele z Fotbalové asociace ČR je na hranici životnosti. Jeho atestace byla již dvakrát prodloužena, naposledy do 30. června. Hřiště s umělou trávou je hojně využívané po celou zimní sezónu. Trénují zde fotbalisté z Jičína a Robous, ale i z Nemyčevsi nebo Milíčevsi, často jej využívají školy a veřejnost.