„Muž se od ledna loňského roku do letošního května vydával na sociální síti Lide.cz a na relativně bezpečném dětském portálu Alík za dvanáctiletého Ondru. Navazoval zde známosti s dívkami školou povinnými. Jednou z nich byla dvanáctiletá slečna, u níž si nejdříve získal důvěru, a poté ji žádal, aby se svlékla před webkamerou. Ač se tomu nechce věřit, školačka mu vyhověla a ukazovala se mu v těch nejodvážnějších pó〜zách,“ upřesnila mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Na nebezpečnou komunikaci přišla matka dívky, která okamžitě dceru „odstřihla“ od internetu a vše oznámila na policii. Během vyšetřování vyšlo najevo, že stejně dopadla i jiná nezletilá slečna, která rovněž poskytla záběry svého nahého těla. S dalšími patnácti dívkami muž vulgárně četoval o různých sexuálních praktikách.

Stejný případ odhalila také chrudimská policie, která obvinila čtyřiadvacetiletého muže, jenž naváděl ke svlékání dvě nezletilé dívky. Ty mu své nahé fotky i zasílaly. Muž se je navíc snažil přemluvit i k osobní schůzce.

Oběma mužům hrozí až pětileté vězení.