Devětatřicetiletý Julius Kanči z Litomyšle, zvaný Láďa, kterého ke Krajskému soudu v Hradci Králové přišla podpořit řada rodinných příslušníků, se však proti obžalobě ohradil. „Já jsem ten čin nespáchal," prohlásil, ale vypovídat odmítl. „Jsem pět měsíců ve vazbě a potřebuju to rozdejchat," řekl senátu.

Žena: Měl za mě dostat dva tisíce euro

„V Česku jsem prostituci neprovozovala," prohlásila třiadvacetiletá žena z Ústí nad Orlicí, která měla být obětí obchodování s lidmi. Soudu řekla, že jí její známý na jaře nabídl místo v domácnosti v Rakousku, kde měla prát, uklízet a pomáhat. Výdělek měl prý činit 40 tisíc euro.

Známý jí dal kontakt na „Láďu", tedy Kančiho, který ji měl odvézt do Brna. Jejich cesta však skončila už v Letovicích, protože Kanči prý neměl dost peněz na benzin. V Letovicích na parkovišti u supermarketu dívku předal dvojici, která se jí představila jako Marta a Janko. Ti ji odvezli do Vídně, ale namísto práce v domácnosti skončila na ulici. Z jejich rozhovoru prý pochopila, že Kanči za ni má dostat dva tisíce euro.

Neví, proč ho dívka obvinila
Kanči u soudu nechtěl vypovídat. Policii však sdělil, že dívku znal z baru. Řekla mu prý, že je prostitutka, má své webové stránky a bere pervitin. Na jaře ji vezl do Brna, ona mu nabídla partnerský vztah, on však odmítl. Proč ho pak obvinila, že ji prodal, neví. „Vůbec si nedokážu vysvětlit, proč se takhle zachovala," řekl policii.

„Příšerka" ji bila a zakázala jí telefon

„První den jsem měla tři zákazníky: tři v autě, od každého jsem dostala 70 euro, a jednoho v hotelu, který mi měl zaplatit 160 euro," vypověděla žena. Zákazník jí však potom 110 euro sebral a ona před ním musela utéct.

Peníze, které jí zbyly, musela odevzdat Martě a Jankovi. Marta, o níž dívka hovořila jako o „příšerce", ji prý bila a nedovolila jí telefonovat. „Chodila se mnou i na záchod," postěžovala si poškozená. Přesto se jí prý jednou podařilo zavolat „Láďovi". „Řekl mi, že všechno bude v pořádku," vypověděla žena.

Další den vydělala 140 euro, ale pak se jí podařilo utéct, zavolala rodičům a obrátila se na policii.

Hlavní líčení v pondělí u Krajského soudu v Hradci Králové pokračuje.