Muž je obžalovaný ze zneužívání, vydírání a znásilnění. S dívkami se seznamoval na Facebooku a své skutky podle spisu spáchal na 47 dívkách z celého Česka ve věku od deseti do 18 let. Mladík po nich požadoval například zaslání jejich snímků ve spodním prádle nebo bez oblečení a poté jim vyhrožoval, že fotografie zveřejní. Když odmítly, třeba hned při prvním kontaktu, zmanipuloval je tvrzením, že už jejich fotky stejně má.

„První fotky jsem mu poslala dobrovolně, další mě donutil poslat, protože mi vyhrožoval, že snímky zveřejní na internetu," řekla v úterý u Krajského soudu v Hradci Králové jedna z poškozených, se kterou se Bako seznámil, když jí bylo 15 let. S obžalovaným dívka také chodila a několikrát s ním měla i pohlavní styk. V jednom případě po obžalovaném chtěla, aby přestal, on však pokračoval. Když se s ním chtěla rozejít, znovu jí vyhrožoval zveřejněním snímků. „Měla jsem strach, cítila jsem se bezmocně a provinile, že jsem mu fotky poslala," řekla dívka, která se nakonec svěřila své matce. Teprve díky tomu začala případ řešit policie, ostatní dívky se do té doby bály komukoliv svěřit.

U soudu se četly také výpovědi dalších dívek, se kterými Bako navázal vztah přes sociální sítě. Jedna například uvedla, že se Bako vydával na internetu za Kamilu Kamčatkovou. „Nejdřív se mě ptala, zda bych ji neposlala nějakou nahatou fotku, to jsem odmítla, ale potom mi řekla, že si je vyměníme. Tak jsem asi tři fotky poslala," řekla dívka. Následně se bála, že fotky někdo zveřejní. „Nechápu, že jsem to udělala, potom jsem měla hrozný stres, že se to dozví naši," uvedla na policii.

Obžalovaný se hlavního líčení neúčastní, využil práva nevypovídat. V případě prokázání viny mu hrozí až 12 let vězení.