K nehodě došlo krátce před sedmou hodinou ranní a převržená dodávka blokovala průjezd zhruba jeden a půl hodiny v obou směrech. „Podle předběžného šetření nepřizpůsobil řidič vozidla jízdu nákladu, který vezl v přívěsu. Ten mu sjel z vozovky do příkopu a následně se dodávka převrhla,“ uvedl Jaroslav Šebek z dopravní policie Hradec Králové.

Nehoda se obešla bez zranění a odhadovaná škoda na vozidle by se podle Jaroslava Šebka měla pohybovat kolem padesáti tisíc korun. „Bylo štěstí, že v protisměru nejelo žádné auto, jinak mohlo dojít k tragédii,“ shodovali se přihlížející. „Nejel jsem vůbec rychle, tak třicet kilometrů za hodinu, ale vozejk mě stáhnul mimo silnici a pak už se to nedalo zvládnout,“ řekl nešťastný řidič .

Převrácená dodávka silně omezila průjezd daným místem přesně v době ranní špičky. Policisté střídavě pouštěli provoz jedním pruhem, přesto se oběma směry tvořily několikasetmetrové kolony.

Drobné zdržení způsobil i nefungující naviják odtahové služby, kvůli kterému bylo na místo přivoláno jiné vozidlo. To ale bylo příliš lehké a na uzvednutí dodávky nestačilo. Nakonec se na „narovnání“ auta podílely oba vozy.

V půl deváté již bylo místo obousměrně průjezdné. „Přestupek byl vyřešen na místě udělením blokové pokuty,“ dodal dopravní policista Petr Ježek.