Po svém se vypořádal Okresní soud v Semilech se šestatřicetiletým Ladislavem Šubrtem ze Semil, který od roku 2004 hrubě týral svoji manželku a tři děti. Od soudu si odnesl dvouletý trest se čtyřletou podmínkou, patrně nepříjemnější pro něj ale bude zákaz návštěv restaurací za účelem požívání alkoholu. Svých skutků se totiž dopouštěl obvykle v opilosti.

„Verbálně za přítomnosti svých nezletilých dětí vulgárním způsobem napadal svou manželku, vyhrožoval jí, že ji i děti podřeže a že zapálí byt, až v něm všichni budou. V několika případech se slovní útoky změnily i ve fyzické napadání, při němž obžalovaný po manželce hodil stolek a kopal do ní, když spala na zemi. V jednom případě také napadl svého nejstaršího syna, kterému tak přerazil zub,“ řekl soudce Martin Fišer.

Kuriózní na tomto případu je, že žena se již v počátcích útoků na svoji osobu nechala rozvést, ale nadále s útočníkem žila a sdílela s ním byt. Muž přitom na společnou domácnost téměř nepřispíval, od ledna 2008 navíc neplatil výživné na děti. Dlužná částka se vyšplhala na 36 000 korun.

„Obžalovaný bagatelizoval i svůj vztah k alkoholu, nepovažuje to za problém, zhruba tak třikrát týdně si zajde po práci tak na pět piv. U soudu tvrdil, že tvrdý alkohol nepije, v přestupkovém řízení, které proti němu bylo vedeno dříve, však připouštěl i pití slivovice. Když mu to bylo u soudu předestřeno, tak začal tvrdit, že jen ochutnával,“ vylíčil jednání muže u soudního přelíčení Martin Fišer.

A obžalovanému uložil vedle doplacení výživného také zákaz návštěv restaurací za účelem požívání alkoholu.