Ve čtvrtek si nebezpečný Don Juan vyslechl u jičínského soudu obvinění z přečinu nebezpečného pronásledování a zároveň vydírání. Soudce ho poslal do vazební věznice v Hradci Králové.

Vše odstartoval rozchod páru, který iniciovala žena, pro kterou nebyl dotyčný vhodným partnerem. Muž, kterého poznala přes seznamku, však prohru nemohl unést a od konce loňského roku svoji bývalou přítelkyni opakovaně osobně nebo prostřednictvím mobilního telefonu několikrát za den kontaktoval a dlouhodobě jí pronásledoval. Vydíral ji i prostřednictvím sociálních sítí, textových zpráv, písemně i telefonicky.

Lásku si vynucoval násilím

„Pod pohrůžkou násilí nebo jiné těžké újmy jí měl nutit k tomu, aby se k němu vrátila a obnovila s ním partnerský vztah i vzájemnou komunikaci,“ přibližuje nebezpečné chování obviněného tiskový mluvčí policie Aleš Brendl. Jak se prokázalo, bývalý přítel vyhrožoval zabitím a ublížením na zdraví i rodinným příslušníkům. „Výhrůžky měly mít ze strany obviněného takovou intenzitu, že se žena bála o vlastní život,“ podotýká Aleš Brendl. Vše se naštěstí, i díky dobré práci kriminalistů, obešlo bez jakékoliv újmy na zdraví a případné škody na majetku. Bývalý přítel byl nakonec zajištěn kriminalisty mimo jičínský region. „Na základě rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně je vazebně stíhán, kdy mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce až na čtyři roky,“ konstatuje policista. Podle vyšetřovatelů se měl muž už v minulosti seznamovat se ženami, a to na internetových portálech k tomu určených. „Upozorňujeme na případná rizika spojená se seznamováním přes seznamky na internetu,“ varuje Brendl.