Policisté muže pomocí výstražných světel zastavili, jenže dotyčný využil chvíle, kdy muži zákona začali vystupovat z vozidla, šlápnul na plyn a dal se na útěk. Policisté se jej jali pronásledovat, honička ve vysoké rychlosti - auta se řítila obcí více než 140 kilometrů v hodině - skončila v neprůjezdném terénu, kde muž havaroval. A další překvapení na sebe nenechala dlouho čekat. Muž měl totiž u sebe plynovou pistoli. 

Zdroj: Youtube

"Motorkář policistům sdělil, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a že se bál, aby neskončil ve vězení. Lustrace jeho slova potvrdila s tím, že zákaz řízení má do října 2022. Kromě toho měl řidič na polském motocyklu Suzuki umístěnou neexistující německou poznávací značku," popsala mluvčí policie Šárka Pižlová.

Technická závada způsobila požár elektrického ohřívače vody a části připojené elektro a vodoinstalace ve sklepě hospodářské budovy v areálu ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.
Ve sklepě hospodářské budovy dvorské zoo hořel ohřívač vody, škoda 10 tisíc

Dechová zkouška na alkohol byla v tomto případě negativní, totéž ale nelze říct o testu na drogy. "Lékařské vyšetření s odběrem krve odmítl s tím, že si je vědom toho, že je „pod vlivem“. Muž se přiznal k požití kokainu a marihuany o uplynulém víkendu a dále se také doznal k držení těchto omamných látek. Policisté u něho tyto nalezené drogy zajistili a postoupí je ke znaleckému zkoumání z odvětví chemie. Jednalo se o necelých 20 g sypké látky (kokain) a přes 20 g sušiny (marihuany)," doplnila Pižlová.

Policie případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což dotyčnému hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.