„Jsou důvodně podezřelí, že po dobu několika měsíců vyráběli a poté i distribuovali na Trutnovsku drogu pervitin. Této trestné činnosti se měli dopouštět v rodinném domku v Žacléři–Prkenném Dole, v místě přezdívaném Perníková chaloupka,“ řekla mluvčí východočeské policie Lenka Burýšková.

Podle ní v domě, který patřil matce mladšího muže, měla podezřelá dvojice delší dobu pervitin vyrábět a nabízet zájemcům. Uživatelé drog ve věku od 14 do 35 let z Trutnova, Vrchlabí a Žacléře si pro drogu sami do tohoto domku jezdili, nebo byli dvojicí kontaktováni s tím, že jim dovezou „zboží“.

Policisté dále zjistili, že obvinění muži objížděli v minulých měsících vybrané lékárny na Trutnovsku, Královéhradecku a Náchodsku, kde kupovali léky Modafen a Nurofen s obsahem pseudoefedrinu, které pak používali na výrobu drogy. Policisté nevylučují, že léky nakupovali i v Polsku.

„Při zadržení mužů, které proběhlo v minulých dnech, se na místě nacházelo celkem pět osob, všichni byli uživateli drog. Členové policejního Toxi týmu na místě zajistili dvě laboratoře na výrobu drogy včetně dalších pomůcek, zbytků chemikálií a chemických sloučenin, které vznikají při výrobě soli metamfetaminu, známé pod názvem pervitin,“ dodala Lenka Burýšková.

Mladšímu z obviněných mužů hrozí trest odnětí svobody na 12 let, jeho staršímu komplici až 10 let vězení. Policisté nevylučují trestní stíhání dalších osob za distribuci drog.

Východočeský Toxi tým byl úspěšný i v Pardubicích. Dne 6. května tam v jednom rodinném domě zadrželi třicetiletého muže, který měl rovněž vyrábět a nabízet drogu.