Nečekanou dohru měla policejní středeční akce v Pečkách. Kriminalisté tam zatkli celkem čtyři osoby podezřelé z dealerství drog. Jedna ze zadržených však po několika hodinách zemřela přímo na policejní stanici. Policie rozhodně odmítá, že by šlo o její pochybení.

„Soudní pitva prokázala, že žena zemřela bez známek násilí. Pravděpodobná příčina je předávkování zatím nezjištěnou látkou. Nyní čekáme na znalecký posudek z oboru toxikologie,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Budská.

Jak dodala, policisté se snažili ženu oživovat do příjezdu rychlé záchranné služby, ale neúspěšně. „Na místo jsme byli voláni celkem třikrát, přibližně po hodině. Dvakrát kvůli stejné ženě a jednou kvůli muži. Stav osob však nebyl podle zasahujícího lékaře natolik vážný, aby je bylo nutné převézt do nemocnice,“ popsala Tereza Janečková ze středočeské záchranky.

K čemu vlastně došlo? Dva muži a dvě ženy, všichni slovenské národnosti, byli zadrženi. Bylo u nich podezření na přechovávání omamných a návykových látek. Skončili v cele předběžného zadržení. „Bylo u nich nalezeno celkem deset gramů s bílou krystalickou látkou v igelitových sáčcích. Jedna z osob se je při zatýkání snažila zlikvidovat. Za trestný čin nedovolené výroby a držení omamných látek hrozí pachatelům odnětí svobody až na pět let,“ popsala policistka Jana Žďárská.

Při zatýkání dokonce vypadlo několik dávek drogy v takzvaných psaníčkách romské ženě z kapsy. „Policisté ji vytáhli z auta a několik psaníček jí přitom vypadlo z kapes,“ uvedla mladá místní žena. Podle ní jsou zde podobné „návštěvy“ velmi časté. „Největší pohyb je tady v pátek. To se takzvaně dveře netrhnou. Zájemci o drogy se tu jen střídají,“ nastínila situaci pečecké Barákovy ulice. Lidé v Pečkách však už jsou na zatýkání kvůli drogám zvyklí.
O tom, že se v místě kšeftuje s drogami, věděl i muž vietnamské národnosti, který zřejmě ze zvědavosti akci sledoval. „Zase cikáni a drogy, no,“ poznamenal stroze.