„Děti jsou navedené rodiči," řekl senior, který při soudním líčení neskrýval emoce. Plakal, vztekal se. Bylo na něm vidět, jak drsně na něj případ dopadl. Byl unavený – až zničený.

Děti se prý jen chodily koupat do bazénu domu, kde bydlel s manželkou, tedy bývalou. S ní se rozvedl, údajně proto, že napůjčoval jedné ženě ze sousedství více než 2 miliony korun. Proto bydlel v garáži. „Byla to výpomoc v nouzi. Dluh jsem požadoval vrátit – a to opakovaně," řekl.

Jenže matka dvou dětí, od níž právě měl vzejít podnět 
k trestnímu stíhání tvrdila něco jiného: „Všechny dluhy máme smazané. A nikdy jsme nepodepsala smlouvu na 
2 miliony 900 tisíc."

Na druhou stranu popsala, že si si obžalovaným tyká, zná ho odmalička. A také, že jí pomáhal. „Mám dluhy, které řeší policie, finanční úřad i exekutor," přiznala. Tak důchodce vysvětloval motiv dětí.

Jenže je tu tvrzení dalších lidí. A to i dětí, jež měly být postiženy jeho chováním. Nezletilá dívka vypověděla, že na návštěvy přestaly chodit, protože je muž osahával. „Někdy jsme byly v garáži, snažily jsme se odejít, ale nešlo to," vyprávěla.

Její matka navíc vykládala o tom, že její syn (třetí dítě bylo z jiné rodiny) vykřikoval ze spaní prazvláštní věci: „Nech mě bejt, ja nechci nanuka, nechci jazykovou pusu." Tato slova navíc údajně slyšel také  partner ženy – matky.

Slova dětí potvrdila také ředitelka školy, kam chodily. Právě na ni se rodiče s případem obrátili.

Obžalovaný senior však trvá na svém. Děti prý moc dobře věděly, co je sex. „Říkaly mi, že doma sledovaly porno. Celé je to vykonstruované," bránil se.
Proces pokračuje v pondělí.