Muž pod smyšlenou legendou o dědictví podvedl čtyři důchodkyně ve věku od 64 do 75 let. Čtyřiašedesátileté a dvěma pětasedmdesátiletým ženám z Hradce Králové i jednasedmdesátileté starší dámě z Orlickoústecka namluvil, že má zdědit majetek v Maďarsku. Mělo se jednat o rodinný dům a vinice. Přitom, aby mohl dědictví po zemřelém strýci vyřídit, potřeboval od nich půjčit peníze.

Sliboval, že jim peníze po ukončení dědického řízení vrátí. Pak jim nakonec po nějaké době tvrdil, že z dědictví sešlo, jelikož se o něj přihlásila údajná strýcova dcera. Navíc si k této legendě v některých případech vymyslel další báchorky jako například, že potřebuje peníze na opravu auta či na pobyt nemocného syna v nemocnici. Peníze mu ženy půjčily na základě ústních nebo písemních smluv.

Historkami od žen od června 2008 až do loňského dubna postupně vylákal téměř 305 tisíc korun. Do současné doby přes četné urgence starším dámám peníze nevrátil.

Jelikož se obviněný muž, který v současné době žije v Hradci Králové, před policisty skrýval, vyhlásili po něm letos v březnu celostátní pátrání. Ve středu byl policisty chycen v městském autobuse, jímž cestoval ze Slezského Předměstí do centra krajského města.

Důchodci, který je vyšetřován na svobodě, hrozí za podvod až pětiletý pobyt ve vězení.