A pak už podvodnice postupovala podle známého scénáře. Požadovala rozměnit pětitisícovou bankovku, aby mohla vyplatit přeplatek. Důvěřivá stařenka z vedlejšího pokoje přinesla zlodějce požadované peníze. Přitom jí ukázala, kde je má uschované. Pak žena důchodkyni požádala ještě o zkontrolování výrobního čísla u její pračky.

Mezitím, co společně odešly do koupelny, se zřejmě do domu vetřela druhá podvodnice, která pak z ložnice odcizila peníze. Poté neznámá žena z bytu odešla. Důchodkyně prý z okna viděla, jak od jejího domu odchází ještě s další ženou. Devadesátiletá stará paní si vůbec neuvědomila, že zlodějce ukázala místo s uloženými celoživotními úsporami. Seniorce se ztratilo celkem sto třicet jedna tisíc korun.

K popisu podvodnic důchodkyně uvedla jen to, že první mohlo být kolem třiceti let, byla vysoká asi sto šedesát centimetrů, štíhlé postavy. Měla černé oči a tmavé vlasy, jejichž délku si však okradená nevybavuje. Na sobě měla tmavé oblečení a na hlavě bílou čepici s kšiltem. Druhá podvodnice byla vysoká také asi sto šedesát centimetrů, silnější postavy, tmavých kučeravých vlasů. Oblečena byla do béžové bundy a tmavých kalhot.

Policisté opětovně varují starší občany před podobnými případy. Zároveň upozorňujeme, že pracovníci energetiky nikdy nevybírají peníze v hotovosti. Lidé by neměli zapomínat, že pracovníci mají za povinnost se prokázat platným služebním průkazem. Jeho pravost si mohou lidé ověřit na zákaznické lince společnosti.

V letošním roce podvodníci na Královéhradecku okradli již sedmnáct seniorů. Starým lidem odcizili úspory ve výši šest set čtyřicet tisíc korun. Za uplynulý rok policisté na Královéhradecku šetřili 17 případů se škodou téměř milion korun.

(pe)