Nyní se tedy Luděk Nečesaný, nynější ředitel liberecké nemocnice, může věnovat vlastnímu problému. Nečesaný senior je obviněn z přijímání úplatků.

On to rezolutně odmítá, poukazuje na to, že proti němu policie bojuje kvůli jeho snaze zbavit syna cejchu zločince.

Teď se však v jeho kauze stala podstatná věc. Podle serveru lidovky.cz začala policie stíhat dvě osoby, které měly úplatky dávat.

Mělo by jít o pracovníky zdravotnických firem, od kterých bral podle vyšetřovatelů Nečesaný nelegální provize.

„Nově jsme zahájili trestní stíhání dalších dvou osob, jejich jednání je kvalifikováno jako zločin podplacení," řekl serveru dozorující státní zástupce Lukáš Otipka.

Dvěma údajným úplatkářům hrozí až šest let vězení. Samotnému Nečesanému dvojnásobně dlouhé.

Obvinění z přijímání úplatků si Nečesaný vyslechl loni v červnu. Spolu s ním začala policie stíhat i jeho manželku Šárku, a to pro legalizaci výnosů z trestné činnosti. Žena nemocničního ředitele by mohla jít do vězení až na osm roků.

Případ souvisí s údajným předražením zdravotnických zakázek za vybavení kardiocentra a traumacentra 
v liberecké nemocnici za 239 milionů korun. Týká se zakázek z let 2008 až 2009. Modernizace měla být předražena o 24 milionů.

Na základě účelově fakturovaných služeb měla společnost Sarmed, kterou 
v tu dobu vedla právě Nečesaného manželka Šárka, inkasovat peníze. Obrat její firmy vzrostl během jednoho roku o 15 milionů.

Nečesaný od počátku obvinění odmítá. Poukazoval i na to, že policie dosud neobvinila nikoho, kdo by mu měl dát úplatek. O obvinění dalších osob nic neví.

„Po roce a čtvrt už je to ale docela na místě. Doposud mi nikdo nekonkretizoval, co jsem měl provést, natož s kým. Jestli se toto 
z nového obvinění dozvím, tak se na to velmi těším," uvedl Nečesaný.