Sobotní odpoledne nepřineslo žádné překvapení. Hradečtí fotbalisté, přes všechna přání, svému rivalovi z hlavního města podlehli rozdílem třídy.

A fanoušci jak Slavie, tak domácích se dopouštěli rozsáhlého vandalství a výtržností.

Tradiční vizitka naší nejvyšší fotbalové soutěže par excellence.

Policejnímu zásahu museli ve večerních hodinách přihlížet i lidé na hlavním nádraží, kde došlo k incidentu. Nicméně to nebylo zdaleka vše. Policisté se však na sobotní zásah dopředu pečlivě připravovali.

„Několik desítek jich ve spolupráci s městskou policií dohlíželo nad veřejným pořádkem a to nejen na stadionu, ale i v ulicích města. I přesto někteří fanoušci dali o sobě znát a policisté museli několikrát zasáhnout. Nakonec policisté zadrželi šest mužů, z toho pět na stadionu a jednoho mimo areál, kteří jsou podezřelí ze spáchání  přečinu výtržnictví. Dalších šest osob zajistili z důvodu spáchání přestupků proti veřejnému pořádku a občanskému soužití a dva cizince předvedli k prokázání totožnosti, neboť u sebe neměli potřebné doklady," uvedla Hana Klečalová, mluvčí policie.

První domácí zápas v nové sezoně navštívilo čtyři a půl tisíce fanoušků. Z pražské metropole jich přicestovalo kolem čtyř set.