„Policisté přijali oznámení od obsluhy baru, že byla přepadena dvěma neznámými muži, kteří ji měli ohrožovat nožem, požadovat od ní zmíněný finanční obnos a následně z baru utéct,“ popisovala případ mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Vzhledem k závažnosti případu se do herny okamžitě dostavily dvě policejní hlídky, které začaly věc prověřovat. Na místo přijeli také kriminalisté a provozní herny.

„Díky důkladnému provedení výslechů pojali policisté již na začátku vyšetřování podezření, že ke skutku nemohlo dojít způsobem, který popisovala barmanka. Tato domněnka se postupně potvrzovala, zejména díky výborné práci kriminalistického technika, který při ohledání místa činu vyloučil mechanismus vzniku a průběhu přepadení, který barmanka popsala,“ uvedla Prachařová. Přes veškeré důkazy, které policisté ženě předložili, však stále trvala na přepadení.

Posledním drtivým důkazem, který vyvrátil tvrzení ženy, byly dvě kasírtašky s penězi, nalezené při důkladném ohledání místa činu za výherními automaty. Potom se žena konečně přiznala, že si přepadení vymyslela. Přepočítáním finanční hotovosti se zjistilo, že část peněz chybí.
Barmanka připustila, že obnos ve výši asi čtrnácti tisíc korun již v předchozím dni prohrála v automatu.

Policisté proti ženě zahájili zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zpronevěry, za který jí hrozí peněžitý trest, nebo odnětí svobody až na dva roky.

„Fingování trestné činnosti, jehož záměrem je zmást policisty a snaha o zakrytí jiného protiprávního jednání, není v policejní praxi žádnou výjimkou. Zpravidla se ho dopouští osoba, která chce zakrýt svou vlastní trestnou nebo jinou činnost,“ dodala mluvčí náchodské policie.