Čtyři mladíci ve věku od 16 do 18 let kradli originálním způsobem. Na bicyklech se přiblížili k vyhlédnuté oběti a bleskurychle jí strhli z ramene kabelku či tašku a ujeli. Okradení byli bez šance na útočníky zareagovat.
„Přišla jsem tak o všechny doklady, peníze i mobil. Sice jsem se rychle otočila, ale už jsem jen viděla, jak mizí k malšovickému mostu,“ řekla novinářům jedna z obětí hradeckého gangu.

Policie dopadením tohoto kvarteta zlodějů objasnila 12 krádeží. „Je možné, že mladíci takto okradli více lidí. Ti se ale na policii dosud nepřihlásili,“ uvedl hradecký kriminalista Ladislav Dědek. Mladíci způsobili škodu za zhruba 45 tisíc korun.

Jak Ladislav Dědek dodává, zadržení zloději nejsou pro policii neznámými osobami. Do konfliktu se zákony se už v minulosti totiž dostali. „Jsou ze sociálně slabších skupin. Zajímala je jen hotovost a věci, které mohli zpeněžit. Kabelky i s doklady poté zahazovali,“ přibližuje Dědek.

S rostoucí drzostí a četností útoků jednotlivých členů gangu se ale u kriminálníků snižovala opatrnost. Muži zákona měli brzy k dispozici relativně přesný popis pachatelů. Bylo tak otázkou času, kdy se podle svědeckých výpovědí podaří mladíky chytit. Zatčení prvního člena gangu pak už pomohlo policii odhalit i ostatní pachatele.
„Těm nyní hrozí až tříleté vězení. Vyšetřujeme, zda nemají na svědomí i další zločiny,“ říká kriminalista.

Tři ze čtyř zadržených jsou vyšetřováni na svobodě. Jeden je ve vazbě, a paradoxně to není ten nejstarší.
„Podobnou sérii krádeží na kole však nepamatuji. Před lety jsme v Hradci řešili asi osm vloupání do bytů seniorů. Podobnou sérii krádeží na kole však nepamatuji,“ uzavírá Ladislav Dědek.