Sedmadvacetiletá Sabina Kapurová, která na webových portálech vystupovala také pod přezdívkou Niky69, je obžalována z pokusu o těžké ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. Její případ začal řešit Krajský soud v Hradci Králové. Kapurové hrozí až dvanáctileté vězení.

Podle státní zástupkyně Lenky Faltusové mladá žena už pět let věděla, že je HIV pozitivní, ale svým partnerům o tom neřekla a navíc nabízela na internetu placené sexuální služby. „Takto jednala v případě 37 poškozených," uvedla státní zástupkyně.

Obžalovaná, která při své výpovědi u soudu působila veselým a bezstarostným dojmem, to však vidí jinak. „"Já jsem nejednala tak úplně lehkomyslně," řekla. Bez ochrany prý byla jen u orálního styku, protože slyšela, že tam není riziko přenosu tak velké.

Pak ale vyšlo najevo, že s ochranou si hlavu nelámala ani v jiných případech. „Ochranu u klientů jsem měla, s kamarády už to tak nebylo," připustila, ale hájila se tím, že nikde neměla ani oděrky ani řezné rány.

Nakonec ovšem přiznala, že klienty o tom, že je HIV pozitivní neinformovala - a někteří z nich tedy chráněný sex odmítali.

Mezi ženinými partnery byli mladí muži, ale i třicátníci a čtyřicátníci. Některým z nich poskytovala sexuální služby za drogy. To, že je HIV pozitivní, přiznala jen několika z poškozených.

Ilustrační foto
Jsem Niky69, prodávala se prostitutka. Je HIV pozitivní

Sexuální služby v hradeckém lesíku

„Sdělovala jsem to jen těm, které jsem znala. Klientům jsem to neříkala, věděla jsem, že budu mít ochranu," řekla Kapurová soudu. Jenže pak vypověděla, že několik mužů ji donutilo k sexu bez ochrany.

„Zájemcům poskytovala své služby prostřednictvím chráněného i nechráněného sexu ve vozidlech na různých místech v Hradci Králové a okolí, například v lesíku u Hradce, kam s klienty za tímto účelem i opakovaně jezdila," uvedla loni policie, když Kapurovou obvinila.

Byla to hloupost nebrat léky

Muži by měli vystoupit se svým svědectvím u soudu. Podle předsedy senátu Luboše Sováka je několik z nich v současné době ve vězení.

Obžalovaná řekla, že sex za úplatu poskytovala jen rok, když její druh musel jít do vězení. Na otázku státní zástupkyně, zda byla někdy závislá na drogách, reagovala se smíchem: „Brala jsem jen perník." Později však připustila, že sexuální služby poskytovala i pod vlivem extáze.

Mladá žena se virem HIV nakazila, když brala drogy, s nimiž začala už v sedmnácti letech.

V úterý soudcům přiznala, že léčbu dlouho zanedbávala. „Byla to hloupost nebrat léky," kála se.

Má dva syny ve věku 11 a čtyři roky, které by si do péče měla vzít kamarádka Kapurové. Věcí se nyní zabývají pracovníci OSPOD.

Hlavní líčení bude pokračovat, rozsudek by měl být vynesen v květnu.

Alžběta Dzurková u Krajského soudu v Hradci Králové.
Žena tajila před partnery, že je HIV pozitivní. Dostala pět let

Pět let vězení
Podobný případ řešil Krajský soud v Hradci Králové na začátku dubna. Alžběta Dzurková (24) by měla strávit pět let ve vězení za to, že pět mužů ohrozila virem HIV a virovou hepatitidou typu C. Čtyři z mužů měli štěstí a nenakazili se, pátý se nenechal vyšetřit.
Dívka se stejného činu dopustila už v minulosti a byla za něj odsouzena. Podle odborníků rizikovost, že někoho při nechráněném pohlavním styku nakazí, činí v jejím případě 0,1 až 0,3 procenta.
Žena žila bezdomoveckým způsobem života, ale prostituci neprovozovala. Byla ráda, když mohla u nějakého muže bydlet a zřejmě z toho důvodu jim zamlčovala pravdu.