Její výpověď by však byla klíčová, protože ve výpovědích ostatních svědků a v důkazech byla řada rozporů a nejasností. Soud proto nemohl vinu otce uznat.

„Nebylo prokázáno, že by se skutek stal,“ řekl ve čtvrtek předseda senátu Krajského soudu v Hradci Králové Miroslav Mjartan.

K činu podle obžaloby došlo před dvěma lety. Kolem páté hodiny ráno opilý a zfetovaný M. O. odvedl svou malou dceru z dětského pokoje do koupelny, kde se s ní zamkl, svlékl ji a znásilnil. Dívčin křik zaslechla její matka, která přiběhla ke koupelně a pokoušela se otevřít dveře. „Proto obžalovaný dalšího jednání zanechal,“ uvedl státní zástupce.

Sídlo podniku Lesy ČR v Hradci Králové.
Policie zasahovala v podniku Lesy ČR

Podle svědků měla holčička na kalhotkách krev, ale o tom, co se stalo v koupelně, nechtěla mluvit. Teprve když se jí matka přímo zeptala, zda jí otec ublížil, dítě přisvědčilo. Mezitím muž utekl a dívčina babička přivolala policii. Také babičce prý holčička znásilnění potvrdila.

Obžalovaný obvinění od začátku odmítal. Tvrdil, že nic nespáchal a že zranění dceři způsobil někdo jiný. Požádal soud, aby se jednání nemusel zúčastnit, takže u včerejšího rozhodnutí nebyl. Jeho obhájce se k verdiktu nevyjádřil, státní zástupce se proti rozhodnutí na místě odvolal.

Ujížděl s drogami v autě celníkům, skončil v potoce.
Ujížděl s drogami v autě celníkům, skončil v potoce

Ve vězení zůstává
Muže krajský soud původně odsoudil za znásilnění k osmiletému trestu. Když Vrchní soud případ vrátil, zmírnili hradečtí soudci verdikt na pohlavní zneužívání a trest na šest let. Vrchní soud ovšem trval na výslechu poškozené, protože dívčina výpověď z přípravného řízení byla podle soudců nepoužitelná. Nové svědectví se však získat nepodařilo. „Nezletilá využila svého práva a proti otci nevypovídala,“ uvedl soudce Miroslav Mjartan. U soudu navíc odmítla vypovídat i její matka.

I když byl M. O. ve čtvrtek zproštěn obžaloby, ve vězení zůstane, protože si odpykává mimo jiné trest za loupežné přepadení herny.