Honička jak z divokého amerického filmu se odehrála v pondělí vpodvečer v Kostelci. Na výzvu policistů k zastavení nereagoval řidič motorky a začal - za zády s devatenáctiletou spolujezdkyní - ujíždět.

Ulicemi Kostelce uháněl motorkář směrem na Kosteleckou Lhotu. Jeho riskantní jízda, při které byl ohrožený nejen řidič a dívka, ale i ostatní účastníci silničního provozu, jen s velkým štěstím skončila bez vážnějších následků. Plyn motorkář přidal v okamžiku, když za sebou ve městě spatřil hlídku kosteleckých policistů, která ho chtěla na bezpečném místě zkontrolovat. Hlídka totiž zjistila, že registrační značka motocyklu značky Yamaha není v registru. "Policisté proto použili výstražné znamení a nápis STOP POLICIE, na které ale mladík zareagoval zcela opačně. Hlídce začal ujíždět rychlou a riskantní jízdnou, až 159 km/hodině, při které v nepřehledných úsecích přejížděl do protisměru," popsala situaci mluvčí policie Alena Kacálková.

Ve vysoké rychlosti vjel 24letý mladík z Rychnova nad Kněžnou do Kostelecké Lhoty a odbočil doleva. Jeho jízda skončila na dvorku jednoho z domů. Policisté řidiče zajistili a eskortovali na kosteleckou služebnu. To už byl zřejmý důvod jeho šílené jízdy.

„Mladík u sebe neměl doklady potřebné k provozu a řízení vozidla. V současné době totiž není držitelem řidičského oprávnění, protože v bodovém systému dovršil 12 trestných bodů, a tím pozbyl veškerá řidičská oprávnění. Navíc na motocyklu měl připevněnou upravenou registrační značku," doplnila Alena Kacálková.