O vině a trestu se tentokrát nerozhodovalo u hlavního líčení. Obžalovaní v úterý uzavřeli dohodu se státním zástupcem, kterou pak schválil Krajský soud v Hradci Králové. Jan Duna tak půjde do vězení na pět let a devět měsíců, Karel Rafael, který se kromě distribuce drog dopustil i krádeže, porušování domovní svobody a nebezpečného vyhrožování, stráví ve vězení celkem šest let a čtyři měsíce.

Ilustrační foto
Policejní pes vystopoval zloděje a drogového dealera

Muži distribuovali marihuanu a pervitin v Hradci Králové, Úpici i dalších místech kraje nejméně od července roku 2015 do června loňského roku, kdy je zadržela policie. Vedle jiných lidí prodávali drogy i nezletilé dívce od jejích 12 do 15 let vždy, když byla na útěku z diagnostického nebo výchovného ústavu. Prodávali jí dva gramy marihuany týdně v ceně 200 korun za gram, a když dosáhla čtrnácti let, přidali k tomu i pervitin. Duna jí podle obžaloby nejméně pětkrát prodal pervitin v sáčku s množstvím na tři až čtyři „lajny“. „Tohoto jednání se dopustil, ačkoli dobře znal její věk,“ uvedl v obžalobě státní zástupce.

Ilustrační fotografie.
Napadl soka sekerou. Za pokus o vraždu si pachatel odsedí 12 let

Rafael se s dívkou o pervitin dělil a nejméně desetkrát drogu užili společně. Děvče zásobovali drogami i později a mezi jejich zákazníky patřili také další mladí lidé, kteří ještě nebyli plnoletí. Vedle peněz drogy vyměnili i za mobilní telefon.

Obžalovaní i státní zástupce se vzdali práva na odvolání.