Prvním byl v úterý 58letý muž z Prahy, kterého kontrolovali policisté na Náchodsku. „A bylo zjištěno, že na tohoto muže byl v lednu vydán pražským soudem příkaz k zatčení. Z tohoto důvodu policisté muže eskortovali do cely a následně před soudce,“ uvedla policejní mluvčí Iva Marková.

O den později byl v Hradci Králové vypátrán 34letý muž z Pardubic, který se vyhýbal nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Na základě příkazu k dodání do výkonu trestu z roku 2007 putoval muž do věznice v Hradci Králové.

V Novém Městě nad Metují byl ve středu odhalen 26letý muž z Náchodska, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. „Ani jemu se nechtělo do výkonu trestu odnětí svobody. Ještě téhož dne se za ním zaklaply dveře hradecké věznice,“ dodala mluvčí.

Přímo do vězení putoval dvaatřicetiletý muž z Trutnovska, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu, jemuž se vyhýbal. Policisté ho vypátrali ve Dvoře Králové nad Labem.

A do pětice. V obchodním domě v Trutnově byl policisty kontrolován 25letý místní muž, po kterém bylo pátráno v souvislosti s dodáním do výkonu trestu odnětí svobody. Okresní soud vydal příkaz k dodání do výkonu trestu již v roce 2005 a od té doby se trestu úspěšně vyhýbal. Hradecká věznice ho přijala ve středu ve večerních hodinách.