Žena se s údajným námořníkem seznámila na internetu letos v červnu, když prý plul přes Středozemní moře. "Po nějaké době ji muž požádal, zda by jí mohl poslat balíček se svými osobními věcmi, u kterého je třeba zaplatit poštovné. Lodi totiž hrozilo přepadení piráty. Žena mu uvěřila a necelých 50 tisíc korun v eurech zaslala," uvedla mluvčí mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

 Pak žena platila za údajné proclení, pojištění, vývozní daň a jiné věci. Protože ženě došly vlastní úspory, vzala si u několika společností půjčky a půjčila si i od známých. Podvodníkovi hrozí až osm let vězení.

Soudní exekutorka Marcela Dvořáčková a její obhájce.
Zneužila pravomoc? Soud projednává žalobu na exekutorku

Podobný případ hradecká policie řešila letos v březnu, kdy údajný americký novinář připravil devětatřicetiletou ženu z Hradce Králové o více než 640.000 korun. Muž vystupoval jako novinář pracující v Pákistánu. Také jemu žena poslala peníze na to, aby jí mohl poslat kufr s věcmi a penězi. Na policii se žena obrátila poté, když zjistila, že na fotce je místo Američana známý moderátor maďarské televize.

Několikátý podobný případ

V lednu se na hradeckou policii obrátila třiašedesátiletá žena, která údajnému námořníkovi v potížích poslala téměř 400 tisíc korun. Již loni připravil údajný voják mezinárodní mise v Tel Avivu sedmašedesátiletou ženu téměř o milion korun. Žena podvodníkovi poslala všechny své úspory a ještě se zadlužila.

Ilustrační foto.
Zastřelení labutí na Klatovsku: Policie se případem zabývat nebude

V dalším případě sedmatřicetiletá žena loni poslala 33 tisíc korun údajnému vojákovi speciálních pozemních sil americké armády v Damašku. Na zaplacení letenky muž žádal dalších 3000 dolarů. Jelikož tolik žena neměla, chtěla zaslat jen 2000 dolarů. Platbu ale jako podezřelou banka zablokovala.