"Obě nabízely na internetovém bazarovém portálu k prodeji oblečení za pár desítek korun. Během chvíle od zájemkyň obdržely odkaz, přes který se jedna přihlásila do svého internetového bankovnictví a druhá v něm vyplnila údaje z platební karty. Starší z žen přišla o více než 800 tisíc, z nichž cca 99% pocházelo z nově sjednaného úvěru a mladší o necelých 90 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová s tím, že pachatelům, v případě dopadení, hrozí tři až osm let vězení.

Ilustrační foto
Policie pátrala po dvojici dětí. Eliška a Jakub se v pořádku vrátili domů

Pro policii jsou podvody na internetu doslova denním chlebem. "V Královéhradeckém kraji přijímáme každý den minimálně jedno oznámení o podvodu, který je spáchaný přes internet," doplnila mluvčí.

"Způsobené škody počítáme v desítkách milionech korun. kdy poškození občané s největší pravděpodobností své úspory již neuvidí, protože peníze končí na zahraničních účtech nebo v kryptoměnách. Lidé přicházejí nejen o své úspory ale i o peníze nevědomky vypůjčené. Jelikož zákazníci bank ve většině případů o peníze přichází vlastním přičiněním, nemohou očekávat žádné odškodnění," připomněla.