K prvnímu útoku se obžalovaný přiznává, ke druhému ne. Po něm přitom Větvička zemřel. Z jeho smrti je nyní obžalovaný právě Charvát, který by se už ve čtvrtek mohl dozvědět u Krajského soudu v Hradci Králové rozsudek.

Muži, jenž už byl v minulosti potrestán za majetkové delikty, hrozí dokonce až osmnáctileté vězení.

Premiérové napadení, které se událo v prosinci roku 2014, je přitom pro případ velmi zásadní. Charvát tehdy Konvičku zmlátil velmi vydatně. „Kradl mi jídlo," vysvětloval u soudu.

Poté se sebral a odešel do hospody. Tam se potkal se známým, jemuž vyložil, co se v rodinném domě v Nové Vsi stalo. Kamarád ho přesvědčoval, aby zavolali zraněnému Konvičkovi pomoc. Charvát ho nakonec poslechl, i když později tvrdil, že jednal z vlastního přesvědčení. Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni o opaku. „Konvička nechtěl, abychom volali záchranku," dodal.

„Starší muž skončil v bezvědomí s tříštivými zlomeninami lebečních kostí. Bezvládného těžce zraněného muže nechal ležet doma bez pomoci a odešel do restaurace. Lékařskou pomoc přivolal až po intervenci jednoho ze svědků, který ho upozornil, že pokud muž zemře, bude souzen pro vraždu," řekla tisková mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Napadený nakonec strávil dva týdny v nemocnici, vrátil se v poslední den roku. Během ledna pak měl dorazit na policii, aby vypovídal. Jenže nedostavil se, a proto ho muži zákona začali hledat.

Nakonec byl objeven až 
v půlce února v jednom ze septiků na pozemku svého domu. Hned ten den byl také zadržen Charvát, který však odmítá, že by měl se smrtí Konvičky cokoli společného.

Uspěje s obhajobou?