„Pachateli bylo sděleno obvinění trestného činu vraždy a soudce měl rozhodnout o tom, zda bude vzat do vazby a nebo vyšetřován na svobodě,“ informovala tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Vzhledem k tomu, že pachatelova minulost není bez úhonná, tak se soudce rozhodl pro uvalení vazby.

Vraždě předcházela vzájemná hádka oběti s útočníkem, která podle nám dostupných informací nebyla ničím mimořádným.

K vraždě došlo v činžovním domě v centru Josefova kolem sobotní páté hodiny ranní. „Při rozepři muž vytáhl na ženu nůž a bodl jí do břicha. Sám pak zavolal lékařskou pomoc, ale na záchranu již bylo pozdě,“ sdělila k případu Eva Prachařová.

Sobotní tragédie je první vraždou na Náchodsku letošního roku. V loňském roku v regionu k žádnému násilnému činu s následkem smrti nedošlo, ale v roce 2007 se tragická úmrtí vyšetřovala ve třech případech. Jednalo se o vraždu v Rožmitále na Broumovsku, kdy muž zabil svou ženu a pak se několik dní skrýval před policií v okolních lesích. Policisté v roce 2007 vyšetřovali také dva případy ublížení na zdraví s následkem smrti. V obou případech hrála hlavní roli neopatrnost při zacházení se střelnou zbraní, na což životem doplatila malá dcerka vojáka z povolání a v druhém případě 14letý chlapec, kterého smrtelně zranil náhodný výstřel z lovecké pušky, ke níž se dostal jeho o rok mladší kamarád.