Tvrdil, že chtěl zachránit svou družku, prý se chystala spáchat sebevraždu. „Tak to vůbec nebylo," odmítla žena.

Její druh ji napadl na konci února na Svitavsku – ona byla zrovna ve čtvrtém měsíci těhotenství a skončila ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Při útoku utrpěla těžká zranění, jedním z nich byla i zlomenina čelisti. Plod zůstal v pořádku.

Jan Z. za ublížení na zdraví dostal v tomto týdnu od Krajského soudu v Hradci Králové trest na tři roky.

„Začala křičet, že se podřeže, proto jsem jí dal tři facky, abych ji uklidnil," tvrdil nyní už odsouzený. Žena se sice po jedné rodinné hádce léčila před tímto případem na psychiatrii, protože se pořezala na zápěstí, ale tuto verzi rázně odmítla. Jako důvod našla přítelovo pití. „Jinak je to dobrý člověk, mám ho ráda," řekla před soudem. Předtím na policii odmítla vypovídat.

Nerovný souboj
Byl to střet rozdílných váhových kategorií. Ve sportu by se proti sobě rozhodně postavit nemohly, pravidla by to zavrhla.
Jan Z., muž měřící 185 centimetrů a vážící devadesát kilo, napadl svou družku – necelých padesát kilo těžkou a ani ne 150 centimetrů vysokou. A navíc ve čtvrtém měsíci těhotenství.
Podle znalců byla síla ataku velmi silná, k tomu ji umocnil právě rozdíl v konstituci postav. 
„Napadl svoji přítelkyni v úmyslu způsobit jí těžkou újmu na zdraví," řekla státní zástupkyně Lenka Faltusová. I to přispělo k tříletému rozsudku.

Z osudného večera na konci února si pamatovala jen fakt, že její přítel přišel z návštěvy u souseda opilý. „Poté mi začal kázat a nakonec mě zmlátil," pronesla. Výtky se prý měly týkat především vedení domácnosti. Ona mu prý vytýkala, že ji mlátí, že je stejný jako její rodiče.

Pak přišel fyzický střet. „Nejprve ji strkal v kuchyni, následně ji chytil pod krkem, vyzvedl ji nad úroveň podlahy a opakovaně s ní udeřil o zem, kdy poškozená zůstala v poloze na zádech. Poté po ní opakovaně dupal nohama, na kterých měl obuté látkové pantofle s pěnovou podrážkou, na hlavu, do oblasti obličeje, dále na hrudník a břicho," řekla státní zástupkyně Lenka Faltusová.

„Začala křičet, že se podřeže, proto jsem jí dal tři facky, abych ji uklidnil," tvrdil. Přidal i svoji verzi toho, jak mohla být jeho přítelkyně po třech fackách těžce zraněná. „Nechtěně jsem na ni dvakrát spadl, z toho jednou kolenem na obličej," prohlašoval. „Byl jsem opilý," objasňoval.

Ženu našla druhova dcera a zraněná se probudila až 
po dvou dnech v nemocnici. Co se v bytu stalo, se dozvěděla právě od dívky, jež ji nakonec objevila.

Janovi Z. hrozil za ublížení na zdraví až dvanáctiletý trest. Špatným faktorem pro něj by i fakt, že je téměř o čtyřicet centimetrů vyšší a o stejný počet kilogramů těžší. Naopak mu pomohlo, že napadená žena nemá trvalé následky a její léčení trvalo méně než šest týdnů.

Tříletý rozsudek je nepravomocný, protože si obě strany – odsouzený i státní zástupce – ponechaly lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti němu odvolají.